Kiedy już wreszcie zabieramy się za zakup lub budowę naszego nowego domu, czeka nas naprawdę mnóstwo małych i większych decyzji. Musimy koniecznie określić swoje priorytety, wybierać pomiędzy kilkoma jednakowo ważnymi rzeczami, pójść na kompromis. Bardzo często spotykanym dylematem jest zastanawianie się nad tym czy postawić na wygląd domu, który robi wrażenie, czy zamiast tego przeznaczyć nasz budżet na funkcje bardziej praktyczne. Nie wiedzieć czemu, wydaje się nam, że te dwie opcje się wykluczają. I rzeczywiście może tak być, ale wcale nie musi.
Znalezienie potrzebnych materiałów, czy produktów, które będą zarówno funkcjonalne, jak i dobrze się prezentować może okazać się dla nas naprawdę trudnym zadaniem. Gdybyśmy wybrali tylko jeden przymiotnik, to każda decyzja nagle stałaby się dużo łatwiejsza.
Warto jednak pamiętać, by nie popadać w zniechęcenie już na samym początku. Bo możemy sprawić, że nasz dom będzie zarówno ładny jak i funkcjonalny. Wymaga to co prawda od nas dużo dłuższych poszukiwań produktów, które spełnią te dwie cechy. Ale jeśli tylko w nich wytrwamy to na pewno w końcu znajdziemy coś dla nas odpowiedniego. Oczywiście potrzebujemy na to też znacznie więcej czasu. Ale z pewnością warto jest go poświęcić, bo w końcu dom ma nam służyć długie lata. Ponadto na pewno każdy, kto nas odwiedzi będzie się wówczas zastanawiał jak nam udało się to zrobić. Nie od dziś też wiadomo, że dom, który jest wyłącznie funkcjonalny nie daje nam tyle radości. Porządek, ładne pomieszczenia, dużo przestrzeni – to wszystko są rzeczy, które w stopniu większym, niż moglibyśmy sądzić wpływają na nasze samopoczucie. Jeśli więc chcemy, by nasz dom był miejscem, w którym czujemy się jeszcze bardziej komfortowo, koniecznie zadbajmy o to już od samego początku. A wtedy z pewnością będziemy zadowoleni przez wiele lat.