Jeżeli chodzi o dachy to tu mamy bardzo dużo rozwiązań. Ilość materiałów jest naprawdę spora, a do tego możemy wykorzystać jeszcze różnego rodzaju rozwiązania alternatywne. Może nas tu totalnie ponieść fantazja. Warto jednak pamiętać, że dach w olbrzymim stopniu determinuje wygląd naszego domu. Dlatego powinniśmy go przede wszystkim odpowiednio dopasować zarówno do budynku, jak i otoczenia. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań, jeżeli chodzi o materiały dachowe jest oczywiście blacha.
Blacha dachowa jest świetnym rozwiązaniem, bo przede wszystkim jest jej mnóstwo rodzajów. Znaleźć możemy blachy malowane fabrycznie proszkowo, powlekane, czy z posypką mineralną. Dostać możemy także dachówki betonowe.
Blachy dają nam duże pole do popisu. Możemy znaleźć je w różnych wzorach i kolorach. Jakościowo są porównywalne z dachami ceramicznymi. Są naprawdę bardzo często stosowanym rozwiązaniem. Potrafią również świetnie się prezentować.
Ich wielką zaletą jest waga. Są bardzo lekkie. Ponadto ich montaż odbywa się naprawdę szybko i jest stosunkowo łatwą sprawą. Kiedy nasz dach ma niewielki spad, to jest to bardzo proste.
Tego typu pokrycia zostały znów docenione, dzięki temu, że zastosowano w nich nowoczesne technologie. Są dziś bardzo łatwo dostępne. Możemy wybierać spośród wielu ich rodzajów. Możemy nawet zaprojektować własny wygląd blachy. Najczęściej wybierane kolory to oczywiście odcienie cegły, czerwieni, brązu, czerni, granatu czy ciemnej zieleni. Natomiast paleta dostępnych barw jest znacznie szersza.
Dachy z blachy są wygodne. Nie wymagają częstych konserwacji i są bardzo trwałe. Oszczędzamy na montażu, który jest szybki i łatwy. Ich ceny także wychodzą dla nas bardzo korzystnie w porównaniu z innymi rodzajami dachówek. Ponadto świetnie wpisują się w otoczenie, odpowiednio z nim harmonizując.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWybór koloru Twojego domu
Następny artykułSchody w domu