Drzwi wejściowe muszą być wytrzymałe. To im właśnie przyjdzie zmierzyć się z deszczem, burzą, upałem, śniegiem, gradem i innymi ekstremalnymi warunkami. Dlatego warto odpowiednio je dopasować. Tutaj bardzo duże znaczenie ma materiał, z jakiego zostały wykonane.

Większość producentów oferuje mnóstwo wzorów drzwi. Możesz kupić gotowy projekt lub stworzyć własny. W wielu przypadkach będziesz mógł dokładnie określić rodzaj materiału, z jakiego drzwi mają być wykonane. Warto więc wiedzieć, jaki najlepiej sprosta naszym potrzebom.
Najczęściej znaleźć możemy trzwi stworzone z kilku materiałów. Na przykład te ze stali, czy włókna szklanego, posiadają drewniane ramy. Jednak to materiał samych drzwi ma największe znaczenie, jeśli chodzi o wygląd, trwałość, bezpieczeństwo i cenę.
Często spotykane są drzwi drewniane. Ich uniwersalność i wygląd są dużą zaletą. Przeważnie powstają z: dębu, wiśni, orzecha, machoniu, klonu, jodły, czy sosny.

Inny materiał to drzwi stalowe, które będą najlepszym wyborem, jeśli bezpieczeństwo i trwałość są Twoim priorytetem. Są one znacznie mocniejsze niż każdy inny rodzaj. Dodatkowo nie pękają, ani się nie rysują. Każde wgniecenie może być wygładzone za pomocą odpowiedniego sprzętu.
Plusem jest też to, że takie drzwi są w zasadzie najtańsze. Wszystkie drzwi stalowe posiadają drewnianą ramę, ewentualnie dla większej wytrzymałości stal.

W sklepach znaleźć też możemy drzwi z włókna szklanego. Są wytrzymałe i nie wymagają dużej dbałości. Są bardzo odporne na niskie temperatury i mróz. Z wyglądu trochę przypominają drzwi drewniane. Razem z nimi otrzymujemy długą gwarancję.
Szukając drzwi usłyszymy też na pewno o ich aluminiowej wersji. Mają one dobrą izolację i podobnie, jak stalowe są bardzo mocne. Jednak często możemy je dostać dopiero na specjalne zamówienie. Mają one specjalne pokrycie, dzięki czemu nie rdzewieją i nie będą potrzebowały nigdy malowania. Możesz także dopasować tutaj konkretny kolor, czy styl. Wszystkie te korzyści wiażą się z wysoką ceną.
Nieważne na jaki rodzaj drzwi się zdecydujesz, koniecznie pamiętaj, by upewnić się, że wszystkie elementy pochodzą od tego samego producenta. Jeśli tak nie jest, część z nich może nie pasować tak idealnie, jak powinna. Wybór dobrych drzwi poskutkuje niskim kosztem utrzymania, oszczędnością energii i niższymi rachunkami. Dlatego warto zrobić to świadomie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDom na małej działce?
Następny artykułDom z piwnicą